Çimstone Nedir?

Modern Mutfakların Vazgeçilmezi Çimstone,Doğal Bir Maden Olan Kuvarstan üretilir.Bu Maden Elmas Kadar Sert (7mohs) Ve Uzun Ömürlüdür

Modern Mutfakların Vazgeçilmezi , Elmas Sertliği Ve Işıltısıyla Çimstone

ÇİMSTONE NEDİR ?

Çimstone,doğal bir mineral olan kuvarstan  ve granit tozlarından üretilen yapay bir mutfak tezgahı malzemesidir.Kuvars elmas kadar sert bir malzemedir.Kuvars doğada doğal halde bulunur ve yüzyıllar boyunca oluşumu tamamlanır.Çimstone son derece dayanıklı,ağır ve yoğundur.Mutfak tezgahlarının vazgeçilmezidir.Ömürlük malzemedir.Çimstone ağır ve yoğundur.Çizilmez ve aşınmaz ayrıca asla sıcaktan etkilenmez.Yanmaz ve tutuşmaz.

Çimstone, İtalyan BRETON firmasına ait ileri teknolojik süreçle üretilir ve
%93’ü kuvars, %7’si polyester reçine bağlayıcı ve pigmentlerden oluşur. Kuvars, Çimstone’a eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Kuvarsın bu sağlamlık büyüsünü kolayca bozamazsınız.

7 mohs sertliği ile elmas sertliğine oldukça yaklaşan kuvars sayesinde Çimstone, yüksek çizilme ve aşınma dayanımı gösterir; metal veya benzeri malzemelerle çizilmez. Böylece, Çimstone bankonun üzerinde ekmek tahtası olmaksızın kesme, doğrama işlemlerini rahatlıkla yapabilir, yemek hazırlarken bankonun tamamını çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz.ÇİMSTONE NEDİR?

Çimstone; Mermerit gibi dökme,eviyesi dökme, hafif, yanabilen,çizilen,aşınan,ömrü 1 senelik ve ucuz malzemelerle asla karıştırılmamalıdır. Müşterilerimizi en çok yanıltan nokta budur. Çimstone ve Mermerit döküm malzeme arasında kıyaslanamayacak kadar büyük fark vardır.Çimstone ağır, yoğun ve son derece kaliteli yüzyıllar boyunca oluşumu tamamlanan kuvars ve granit tozlarından elde edilen ömürlük mutfak tezgahı malzemesidir.Kuvars elmas kadar sert bir malzemedir.

Çimstone, sevdiklerinize mutfaktaki maharetlerinizi göstermek için size özgür alanlar yaratır…Kompakt yapısı ile sıvı emmeyen Çimstone, bu özelliği sayesinde leke tutmaz, asit ve bazların yıpratıcı etkilerine karşı yüksek dayanım gösterir. Zeytinyağı, şarap, sirke, limon, deterjan, aseton, oje gibi malzemelerin diğer yüzeylere verdikleri zararlardan etkilenmez.