Çimstone

Modern Mutfakların Vazgeçilmezi Çimstone,Doğal Bir Maden Olan Kuvarstan Üretilir.Bu Maden Elmas Kadar Sert (7mohs) Ve Uzun Ömürlüdür.


Çimstone; Türkiyenin İlk Kuvars Markasıdır Ve NSF Onaylı En Güvenilir Yüzey Belgesine Sahiptir


ÇİMSTONE NEDİR ?

Çimstone,doğal bir mineral olan kuvarstan  ve granit tozlarından üretilen yapay bir mutfak tezgahı malzemesidir.Kuvars elmas kadar sert bir malzemedir.Kuvars doğada doğal halde bulunur ve yüzyıllar boyunca oluşumu tamamlanır.Çimstone son derece dayanıklı,ağır ve yoğundur.Mutfak tezgahlarının vazgeçilmezidir.Ömürlük malzemedir.Çimstone ağır ve yoğundur.Çizilmez ve aşınmaz ayrıca asla sıcaktan etkilenmez.Yanmaz ve tutuşmaz.

Çimstone, İtalyan BRETON firmasına ait ileri teknolojik süreçle üretilir ve
%93’ü kuvars, %7’si polyester reçine bağlayıcı ve pigmentlerden oluşur. Kuvars, Çimstone’a eşsiz sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Kuvarsın bu sağlamlık büyüsünü kolayca bozamazsınız.

7 mohs sertliği ile elmas sertliğine oldukça yaklaşan kuvars sayesinde Çimstone, yüksek çizilme ve aşınma dayanımı gösterir; metal veya benzeri malzemelerle çizilmez. Böylece, Çimstone bankonun üzerinde ekmek tahtası olmaksızın kesme, doğrama işlemlerini rahatlıkla yapabilir, yemek hazırlarken bankonun tamamını çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz.ÇİMSTONE NEDİR?

Çimstone; Mermerit gibi dökme,eviyesi dökme, hafif, yanabilen,çizilen,aşınan,ömrü 1 senelik ve ucuz malzemelerle asla karıştırılmamalıdır. Müşterilerimizi en çok yanıltan nokta budur. Çimstone ve Mermerit döküm malzeme arasında kıyaslanamayacak kadar büyük fark vardır.Çimstone ağır, yoğun ve son derece kaliteli yüzyıllar boyunca oluşumu tamamlanan kuvars ve granit tozlarından elde edilen ömürlük mutfak tezgahı malzemesidir.Kuvars elmas kadar sert bir malzemedir.

Çimstone, sevdiklerinize mutfaktaki maharetlerinizi göstermek için size özgür alanlar yaratır…

Kompakt yapısı ile sıvı emmeyen Çimstone, bu özelliği sayesinde leke tutmaz, asit ve bazların yıpratıcı etkilerine karşı yüksek dayanım gösterir. Zeytinyağı, şarap, sirke, limon, deterjan, aseton, oje gibi malzemelerin diğer yüzeylere verdikleri zararlardan etkilenmez.

Çimstone Özellikleri

Parlaklığını kuvarsın doğal ışıltısından alan Çimstone, sonradan parlatma gerektirmez. Suda çözülen nötr bir deterjan, temizliği için yeterlidir. Bu nedenle temizlik giderlerinden önemli ölçüde tasarruf sağlar, temizlik sürelerini kısaltır. Kısacası Çimstone, size sevdiklerinizle geçirebileceğiniz uzun saatler bırakır…

Mikro gözeneklere sahip doğal taşların aksine Çimstone, Avrupa’nın en seçkin Ürün Analizi ve Güvenirliği Merkezi LGA Qualitest GmbH tarafından verilen hijyen raporuna sahip tek yüzey kaplama malzemesidir. Bu belge ile yüzeyinin kolay temizlendiği, temizlik sonrası mikrobiyolojik hijyen açısından tamamen güvenli olduğu onaylanmıştır.

Çimstone ayrıca kamu sağlığı ve güvenliği ile ilgili uluslararası düzeyde lider sertifikalandırma ve test kuruluşu olarak kabul edilen National Sanitation Foundation International (NSF) tarafından da sertifikalandırılmıştır. Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü ANSI tarafından da onaylanmış olan NSF 51 Sertifikası alan Çimstone, üzerinde yiyeceklerin hazırlanabileceği en güvenilir yüzeylerden biridir

Çimstone Fiyatları

Mermer, granit gibi taşlar rezervlerle sınırlı olduğundan istenilen miktar, kalite ve renk seçeneğini her zaman sunamazken, Çimstone tasarım ve alternatif zenginlikleri ile farklı, dolap kapakları ile uyumlu, değişik beklentilere uygun renklerde üretilebilir. Pigmentlerle renklendirilen ayna, cam, deniz kabuğu, bazalt, pirinç talaşı gibi farklı malzemelerle efektler verilebilen Çimstone, bugüne kadar alışılagelmiş yüzey kaplama malzemelerinden çok farklı görünümlere olanak sağlar, günümüzün değişen mutfak kültürüne ve modern tasarımlarına eşlik eder.


Çimstone üretiminde kullanılan su ve atıklar, otomatik su arıtma teknolojisiyle ayrılmakta; arıtılan su, işletme ünitesine tekrar geri gönderilerek, su ve enerji sarfiyatı minimuma indirgenmektedir. Çimstone ürünlerinde kullanılan cam ve ayna kırıkları geri dönüşümden gelen malzemelerdir. Kısa dönemde değiştirmeyi gerektirmeyecek şekilde dayanıklı olan, basit bir temizlikle ilk günkü ışıltısını ve güzelliğini ömürboyu muhafaza edebilen Çimstone bankolar, daha az enerji tüketimi, daha az fire, yüksek oranda su ve enerji tasarrufu ile sürdürülebilir çevreye dost ürünler kategorisinde yer almaktadır.

 

Katalog

 

 

ÇİMSTONE KATALOG